Zmiany na Trasie Armii Krajowej

Zmiany na Trasie Armii Krajowej

0
PODZIEL SIĘ

Trwa przebudowa Trasy Armii Krajowej – prawie pięciokilometrowy odcinek zmienia się w drogę ekspresową. Wykonawca zapowiada kolejne zmiany w ruchu drogowym w dniach od 8 do 13 czerwca (poniedziałek-sobota). 

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przebudowuje Trasę AK do parametrów drogi ekspresowej S8. Prace budowlane trwają na całym odcinku drogi – od ul. Modlińskiej do Powązkowskiej. Samochody jeżdżą w obydwu kierunkach wyremontowaną już północną nitką trasy a ekipy budowlane weszły na część południową. Wykonawca na najbliższe dni zapowiada kolejne zmiany w ruchu drogowym. I tak:

  • od 8 do 13 czerwca w godz. 22.00 – 06.00 planowane jest zwężanie wschodniej jezdni ul. Jagiellońskiej (w kierunku Tarchomina) do jednego pasa ruchu. Możliwe jest również chwilowe wstrzymywanie ruchu. Powodem zmian jest demontaż rusztowań budowanej estakady.
  • w noce z 8 na 9 czerwca oraz z 9 na 10 czerwca w godz. 22.00 – 06.00 planowane jest zwężanie południowej jezdni zbiorczo-rozprowadzającej (w kierunku Mostu gen. S. Grota-Roweckiego) na skrzyżowaniu z ul. Żelazowską. Nocami drogowcy będą wykonywali zabiezpieczenie antykorozyjne betonu kładki.
  • w noce z 10 na 11 czerwca oraz z 11 na 12 czerwca w godz. 22.00 – 06.00 planowane jest zwężanie północnej jezdni zbiorczo-rozprowadzającej (w kierunku ul. S. Broniewskiego) na skrzyżowaniu z ul. Żelazowską. Tu także powodem zmian jest wykonywanie zabiezpieczenia antykorozyjnego betonu kładki.
  • w noce z 9 na 10 czerwca, 10 na 11 czerwca oraz 11 na 12 czerwca w godz. 22.00 – 06.00 planowane jest wyłączanie prawego pasa zachodniej jezdni ul. Modlińskiej (w kierunku Ronda S. Starzyńskiego) na odcinku ok. 120 m pod Trasą Toruńską. Ruch prowadzony będzie dwoma pasami. Powodem zmian jest budowa odwodnienia.
  • od 12 czerwca ok. godz. 22.00 do godzin nocnych 13 czerwca planowane jest wyłączanie prawego pasa zachodniej jezdni ul. Modlińskiej (w kierunku Ronda S. Starzyńskiego) na odcinku ok. 120 m pod Trasą Toruńską. Ruch prowadzony będzie dwoma pasami. Na jezdni prowadzone będą prace brukarskie.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronie Biura Koordynacji Inwestycji i Remontów w Pasie Drogowym pod adresem www.infoulice.um.warszawa.pl, www.facebook.com/infoulice. Tam też można zamówić bezpłatną usługę powiadamiania SMS oraz newsletter o utrudnieniach w ruchu w Warszawie. Natomiast szczegółowe informacje na temat zmian w komunikacji miejskiej znajdują się na stronie www.ztm.waw.pl.

PODZIEL SIĘ
Następny artykułPotrzebna pomoc kotom

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ