Zimą uczniowie poćwiczą pod balonem

Zimą uczniowie poćwiczą pod balonem

0
PODZIEL SIĘ

Znalazły się pieniądze na zadaszenie boiska przy ul. Strumykowej. Balon nad nim pojawi się już jesienią. Inwestycja warta ok. 2 mln zł zostanie sfinansowana z kasy miasta.

– Skorzystają z niego dzieci z dwóch pobliskich szkół: gimnazjum oraz Szkoły Podstawowej nr 342, które będą miały tam zajęcia WF, a po południu z zadaszonego boiska będą korzystały kluby sportowe – zapowiada Marcin Adamkiewicz, wiceburmistrz Białołęki.

2 mln zł na budowę tymczasowego sezonowego zadaszenia boiska na terenie Białołęckiego Ośrodka Sportu przy ul. Strumykowej przyznała w połowie marca Rada Warszawy. Arena boiska z nawierzchnią z trawy syntetycznej ma wymiary 100 x 53 m. Boisko ma licencję Mazowieckiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej dla rozgrywek klasy A i grup młodzieżowych (poza CLJ). W poprzek areny głównej wyznaczone zostały dwa boiska treningowe o wymiarach 49,5 x 26,0 m każde. Wzdłuż trzech boków boiska centralnego są zainstalowane piłkochwyty o wysokości sześciu metrów, a czwarty bok ograniczony jest trzytorową prostą bieżnią lekkoatletyczną o długości całkowitej 111,5 m i trybuną zadaszoną na 200 miejsc siedzących. Są też miejsca dla osób z wózkami inwalidzkimi oraz wydzielony sektor dla gości. Kiedy zadaszenie pojawi się nad boiskiem?

– Planujemy realizację tej inwestycji na przełomie października i listopada 2017 r. po to, aby już w najbliższym sezonie jesienno-zimowym boisko było do dyspozycji piłkarzy – tłumaczy Marcin Adamkiewicz. Dodaje, że z zadaszonego obiektu skorzystają uczniowie dwóch pobliskich szkół, a po południu kluby sportowe. – Podobne zadaszenia istnieją na boisku przy szkole przy ulicach Podróżniczej oraz Ostródzkiej, jednak są to mniejsze obiekty – tłumaczy burmistrz Adamkiewicz. Przy ul. Podróżniczej hala pneumatyczna stanęła nad szkolnym boiskiem jesienią ubiegłego roku. Za inwestycją stoi prywatny inwestor, który na trzy lata wydzierżawił od szkoły boisko.

Pierwszeństwo w korzystaniu z hali mają dzieci z podstawówki, ale po południu jest ono za opłatą dostępne dla wszystkich chętnych. Pierwszy zadaszony w podobny sposób na Białołęce obiekt powstał trzy lata temu. Trenują na nim młodzi piłkarze Escola Varsovia. Mieszkańcy i radni walczą też o zadaszenie innego boiska należącego do Białołęckiego Ośrodku Sportu – przy ul. Światowida. Już dwa razy zgłaszali taki pomysł w ramach budżetu partycypacyjnego. Jednak oba wnioski przepadły w ostatecznym głosowaniu.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ