Za wino warte 25 zł może posiedzieć 10 lat

Za wino warte 25 zł może posiedzieć 10 lat

0
PODZIEL SIĘ
fot. Pixabay.com

23-letni Paweł K. ze sklepowej półki zabrał wino warte 25 zł. Gdy ekspedientka próbowała odebrać mu alkohol, została odepchnięta.

Do zdarzenia doszło w środę około 12.25 w jednym ze sklepów na terenie Białołęki. Z relacji pracownicy wynikało, że do sklepu przyszedł nietrzeźwy mężczyzna i chciał zakupić alkohol. Gdy kobieta odmówiła mu sprzedaży, mężczyzna wszedł za ladę i z półki zabrał butelkę wina o wartości 25 zł. Kobieta próbowała odebrać towar. Wtedy została odepchnięta, a mężczyzna oddalił się ze sklepu.

Po ustaleniu szczegółów zdarzenia, niedaleko sklepu mundurowi zatrzymali 23-letniego Pawła K. i odebrali mu zrabowany alkohol. Mężczyzna trafił do policyjnej izby zatrzymań. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie 1,5 promila alkoholu. Śledczy zebrali materiał dowodowy i doprowadzili podejrzanego do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej.

Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu i dobrowolnie poddał się karze. Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat więzienia.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ