Spotkanie wigilijne dla mieszkańców na pl. Teatralnym

Spotkanie wigilijne dla mieszkańców na pl. Teatralnym

0
PODZIEL SIĘ
fot. materiały prasowe

W niedzielę na pl. Teatralnym odbędzie się XIII Warszawskie Spotkanie Wigilijne. Wśród atrakcji znalazły się m.in.: koncert kolęd, warsztaty plastyczne, fabryka pierników oraz świąteczny poczęstunek.

O godz. 13 Hanna Gronkiewicz-Waltz złoży życzenia i podzieli się opłatkiem z mieszkańcami. Przybędzie również św. Mikołaj z pomocnikami, którzy wspólnie z najmłodszymi stworzą fabrykę pierników, ozdób świątecznych i zabawek.

Następnie na scenie goście zaprezentują aranżacje kolęd i pastorałek oraz jasełka. Wystąpią m.in. Jakub Jurzyk w towarzystwie dzieci i młodzieży, Karolina Jarzyńska, Zuzanna Mulec, zespół Tańcograjka oraz Chór Wychowanków hm. Wł. Skoraczewskiego.

Przedstawiciele Straży Miejskiej oraz Bractwo Kawalerów Gutenberga zorganizują warsztaty plastyczne, podczas których każdy będzie mógł wykonać ozdoby choinkowe i współtworzyć ogromny łańcuch życzeń. Studenci Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego udzielą porad prawnych.

Zaplanowano też poczęstunek: bigos z grzybami, pierogi z kapustą, barszcz czerwony, paszteciki z kapustą oraz drożdżówki z makiem.

Na spotkanie będą dwa wejścia: od ul. Wierzbowej i ul. Senatorskiej. Osoby z niepełnosprawnością będą mogły liczyć na wsparcie asystentów. Urząd miasta zapewni również tłumacza języka migowego, który będzie obecny na scenie.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ