Ratusz sfinansuje kursy w szkołach rodzenia

Ratusz sfinansuje kursy w szkołach rodzenia

0
PODZIEL SIĘ
fot. Pixabay.com

Trzyletni program skierowany do przyszłych mam zaczął się w 40 warszawskich szkołach rodzenia. Na Białołęce można z niego skorzystać w trzech miejscach.

Zajęcia dla ciężarnych na Białołęce będą się odbywać w Centrum Medycznym „Białołęka” przy ul. Cyprysowej 4, Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Warszawa-Białołęka przy ul. Milenijnej 4 i w Green Medica przy ul. Magicznej 6.. W bezpłatnych kursach udział wziąć mogą kobiety płacące podatki w Warszawie, albo zameldowane na stałe lub czasowo, a także podopieczne domów matki i dziecka finansowanych przez miasto.

Zajęcia, najczęściej grupowe, obejmują zarówno wykłady jak i ćwiczenia warsztatowe.

Przyszła mama może w czasie kilkunastu godzin zajęć (odbywających się raz lub dwa razy w tygodniu) uzupełnić informacje o metodach radzenia sobie z dolegliwościami ciążowymi, w jaki sposób najlepiej współpracować z położną w czasie porodu. Zajęcia obejmują także naukę pielęgnacji noworodka i techniki karmienia piersią.

Uczestniczka zajęć pozna także ćwiczenia gimnastyczne, tak przygotowane, aby nie zaszkodziły przyszłej mamie i jej dziecku, a zapewniły sprawność fizyczną i komfort życia. Dużo uwagi poświęca się także problemom psychologicznym i emocjonalnym w ciąży i po urodzeniu dziecka.

Koszt trzyletniego programu finansowanego przez ratusz to 13,5 mln zł. W szpitalach i przychodniach, które już podpisały umowy zajęcia ruszyły, w pozostałych sukcesywnie będą rozpoczynać się w lutym.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ