Przedsiębiorco, nie daj się oszukać!

Przedsiębiorco, nie daj się oszukać!

0
PODZIEL SIĘ

Zdarza się, że właściciele firm otrzymują oferty wpisu do rejestru przedsiębiorców za opłatą. Miasto przypomina, że zarówno wpis, jak i zmiana w systemie Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEiDG) są całkowicie bezpłatne.

Na rynku funkcjonują firmy komercyjne, które oferują przedsiębiorcom odpłatne dokonanie wpisu do prowadzonych przez siebie rejestrów. Fakt figurowania w takich ewidencjach, często zbliżonych nazwą do CEiDG, w żaden sposób nie świadczy o formalnoprawnym zarejestrowaniu firmy ani nie upoważnia do prowadzenia działalności gospodarczej na terenie Polski. Zdarza się również, że właściciele firm otrzymują wezwania do zapłaty za wpis do rejestru przedsiębiorców. Urząd miasta ostrzega przed tego rodzaju praktykami i przypomina, że wszelkie czynności dokonywane w CEiDG są bezpłatne.

W Warszawie, aby zarejestrować firmę, można udać się do wybranego urzędu dzielnicy lub przyjść do Punktu Informacyjnego w Centrum Przedsiębiorczości Smolna (ul. Smolna 4). Można to zrobić również on-line, wykorzystując do tego profil zaufany lub podpis elektroniczny. Do dyspozycji przedsiębiorców jest też specjalna infolinia pod nr. tel. 801 055 088, obsługiwana przez Ministerstwo Rozwoju.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ