Pobili mężczyznę taboretem i pufą

Pobili mężczyznę taboretem i pufą

0
PODZIEL SIĘ
fot. Pixabay.com

32-letni Dawid W., 36-letni Jarosław K. oraz 30-letni Daniel Z. napadli na 58-latka, bili go taboretem i kopali po całym ciele, czym spowodowali rozstrój jego zdrowia. Mężczyzna trafił do szpitala z licznymi złamaniami.

Do zdarzenia doszło 17 maja na Białołęce. 58-latek został napadnięty przez trzech znanych mu z widzenia mężczyzn. Jak wynika z poczynionych ustaleń, sprawcy przyszli do wynajmowanego przez pokrzywdzonego pomieszczenia i zaatakowali go. Zadawali mu ciosy, bili taboretem i pufą oraz kopali po całym ciele, żądając od niego pieniędzy. Mężczyzna bronił się i próbował odpierać ich atak. Ze względu na jego zdecydowaną postawę napastnicy oddalili się z miejsca. Po jakimś czasie jednak wrócili i ponownie napadli na mężczyznę. Pobity z licznymi złamaniami trafił do szpitala.

Policjanci z wydziału patrolowo–interwencyjnego ustalili osoby odpowiedzialne za to zdarzenie i zatrzymali Jarosława K. oraz Daniela Z. Obaj byli pijani. Następnego dnia w ręce mundurowych wpadł trzeci sprawca – Dawid W.

Śledczy po zgromadzeniu materiału dowodowego doprowadzili podejrzanych do prokuratury. 30, 32 i 36-latek usłyszeli zarzuty dotyczące usiłowania rozboju na 58-latku i jego pobicia. Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Teraz grozi im kara do 12 lat więzienia.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ