Pięć kilometrów na Dzień Matki

Pięć kilometrów na Dzień Matki

0
PODZIEL SIĘ
fot. materiały prasowe

Białołęcki Bieg Mam wystartuje w sobotę 27 maja z ul. Milenijnej/Kącik, na tyłach Urzędu Dzielnicy Białołęka. O godz. 10.30 pobiegną dzieci, godzinę później – kobiety.

Pakiety startowe za 30 zł zawierają numer startowy z chipem do elektronicznego pomiaru czasu, wodę mineralną (0.5 l) oraz prezenty od sponsorów i gadżet dzielnicowy. Na mecie wszyscy otrzymają medale, które ufundował partner biegu – POLFA Tarchomin oraz dyplom.

– Choć bieg nawiązuje nazwą do dzielnicy, w której się odbywa, jest imprezą integrującą biegające kobiety z całej Warszawy – tłumaczy radna Warszawy Aleksandra Gajewska. – Na nasz bieg zapraszamy wszystkie panie: młode mamy, mamy dorosłych dzieci, babcie, ale i dziewczyny, które dopiero planują macierzyństwo. Chcemy, aby kobiety – na co dzień w ciągłym biegu między pracą a domem, mogły tym razem pobiegać dla siebie, dla przyjemności, dla zdrowia i dla zabawy! Mamy nadzieję, że trasa na 
5-kilometrowym dystansie wśród drzew Lasku Henrykowskiego będzie dużą przyjemnością i zasłużonym relaksem dla uczestniczek.

– Chcemy, żeby była to rodzinna impreza. Skoro mamy Mamy, to są i dzieci, które również będą mogły bezpłatnie zmierzyć się na dystansach: 200 i 400 metrów! Dla mężczyzn najlepiej wspierających i kibicujących swoim partnerkom też przygotowaliśmy specjalną nagrodę – dodają organizatorki z grupy Białołęka jest kobietą.

Białołęki Big Mam otrzymał Honorowy Patronat Prezydenta m.st. Warszawy. Pani Prezydent – prywatnie też mama – doceniła prozdrowotny i integracyjny charakter wydarzenia. Patronat nad imprezą na Białołęce objęła też ogólnopolska akcja Biegam Bo Lubię.

Partnerem akcji jest również Schronisko „Na Paluchu”. – Wierzymy, że udział zwierzaków ze schroniska w wydarzeniu i wspólna zabawa przyczyni się do popularyzacji adopcji zwierząt – mówi radna Gajewska.

Poczęstunek i nagrody dla uczestników biegu przygotował wirtualny bazar zdrowej żywności LokalnyRolnik.pl . Specjalne nagrody przygotowała również Ogólnopolska Organizacja Kwiat Kobiecości, czyli dziewczyny, które walczą o zdrowie i dłuższe życie kobiet przełamując tabu m.in. mówienia o raku szyjki macicy i raku jajnika.

Wśród organizatorów biegu nie może zabraknąć Białołęka Jest Kobietą – inicjatywy aktywnych kobiet, które chcą inwestować w rozwój swoich umiejętności i pasji oraz wspierać siebie i mieszkańców w realizacji dobrych pomysłów. Nagrodzą najstarszą i najmłodszą uczestniczkę biegu.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ