Nowy parking przy PKP Choszczówka

Nowy parking przy PKP Choszczówka

0
PODZIEL SIĘ
fot. Zarząd Dróg Miejskich

Osoby dojeżdżające samochodami do przystanku kolejowego Warszawa–Choszczówka będą miały do dyspozycji więcej miejsc parkingowych.

Zarząd Dróg Miejskich rozpoczął budowę 18 miejsc parkingowych dla samochodów osobowych przy stacji kolejowej Warszawa–Choszczówka (wzdłuż ul. Piwoniowej). „Wybudujemy tu także chodnik za parkingiem (od ul. Kłosowej wzdłuż parkingu), w celu umożliwienia bezpiecznego przejścia pieszych wzdłuż ul. Piwoniowej” – zapowiadają drogowcy. Prace prowadzone są przez Zakład Remontów i Konserwacji Dróg.

Stacja kolejowa Warszawa–Choszczówka położona jest w miejscu oddalonym o 2 km od najdalej położonych domów na terenie osiedla Choszczówka. Mieszkańcy osiedla, korzystający z pociągów SKM lub Kolei Mazowieckich, dojeżdżają do niej samochodami. Obecnie przy stacji znajduje się zaledwie kilka miejsc parkingowych. Dzięki nowo powstałym miejscom mieszkańcy będą mogli bezpiecznie zostawić swoje auto i przesiąść się do komunikacji. Budowa miejsc postojowych to projekt z budżetu partycypacyjnego na Białołęce. Zagłosowało na niego prawie 600 mieszkańców. Według zapowiedzi ZDM prace mają być zakończone w połowie grudnia.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ