Lustra drogowe na Mehoffera i Fletniowej oraz Wałuszewskiej i Ołówkowej

Lustra drogowe na Mehoffera i Fletniowej oraz Wałuszewskiej i Ołówkowej

0
PODZIEL SIĘ
fot. Zarząd Dróg Miejskich

Na skrzyżowaniach ulic Mehoffera i Fletniowej oraz Wałuszewskiej i Ołówkowej zamontowane zostały lustra drogowe. Mają poprawić widoczność i bezpieczeństwo kierowców. 

Ul. Fletniowa łączy się z ul. Mehoffera pod ostrym kątem, co utrudnia obserwowanie drogi. Za to na skrzyżowaniu Wałuszewskiej i Ołówkowej po obu stronach stoją ogrodzenia z żywopłotem, które zasłaniają nadjeżdżające pojazdy. Lustra zostały zamontowane w ten sposób, aby ułatwić włączanie się do ruchu i tym samym poprawić bezpieczeństwo wszystkich użytkowników.

Obydwie lokalizacje zostały wybrane do realizacji w ramach budżetu partycypacyjnego. Cieszyły się one dużym zainteresowaniem – każdy z tych projektów dostał ponad 600 głosów.

W najbliższym czasie lustra pojawią się również na wybranych skrzyżowaniach na terenie Wiśniewa i Henrykowa. ZDM ustawi lustro u zbiegu ul. Kołacińskiej z ul. Żywiczną. Pozostałe lokalizacje (m.in. skrzyżowania ulic Szałwiowej i Kąckiego, Żywicznej i Sąsiedzkiej czy Szałasa i Fleminga) będą realizowane przez urząd dzielnicy.

Lustra drogowe są stosowane tylko w wyjątkowych sytuacjach, na zjazdach i skrzyżowaniach gdzie nie ma innej metody, aby poprawić widoczność.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ