Konferencja o autyzmie

Konferencja o autyzmie

0
PODZIEL SIĘ

Trzecia bezpłatna konferencja poświęcona tematyce autyzmu odbędzie się 22 kwietnia w Białołęckim Ośrodku Kultury przy ul. van Gogha 1.

W tegorocznej edycji wykładów podczas konferencji „Geneza i pomoc rodzinie z autyzmem i niepełnosprawnością sprzężoną” poświęconych tematyce autyzmu spotkamy się z uznanymi przedstawicielami: fundacja Savant, fundacja Koocham, fundacja Vivere Aude, Centrum Rozwoju Biofeedback i Proautism oraz Neuron-Biofeedback Terapia i Rozwój Dzieci. Goścmi specjalnymi będą fundacja Ergo Sum i przedstawiciele autystyczni – pracownicy Klubokawiarni Życie Jest Fajne. – Tegoroczna konferencja to jest przekrój informacji – o rodzinie, o terapiach, o wsparciu dla dzieci i o dorosłości osób niepełnosprawnych – tłumaczy koordynator i pomysłodawczyni konferencji Anna Dragan-Babraj.

Konferencja ma na celu budowanie wśród ludzi świadomości, czym jest autyzm. Organizatorzy dążą do tego, by tolerancja wobec niepełnosprawności rosła oraz by osoby z zaburzeniami rozwojowymi, intelektualnymi i fizycznymi spotykały się z otwartością i ze zrozumieniem w swoich próbach integracji w środowisku.

Krótko o autyzmie: jedna osoba na 100 rodzi się ze spektrum Autyzmu. Osoby z autyzmem inaczej odbierają bodźce z otoczenia, ich zmysły funkcjonują inaczej. Takie osoby mają trudności z komunikowaniem się i relacjami społecznymi. Autyzm to zaburzenie rozwojowe, w którym ważną rolę odgrywa funkcjonowanie mózgu.

ZAPISY: do 15 kwietnia poprzez formularz: http://bit.ly/2mZh0dr. W przypadku wyczerpania limitu miejsc organizatorzy zastrzegają sobie prawo do wcześniejszego zamknięcia zapisów. Projekt konferencji jest realizowany w ramach współpracy z Białołęckim Ośrodkiem Kultury z ramienia konkursu „Zrealizuj swój pomysł w BOK-u”.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ