Dowiedz się, gdzie chcą wyciąć drzewa

Dowiedz się, gdzie chcą wyciąć drzewa

0
PODZIEL SIĘ

„Drzewa na Białołęce” – tak nazywa się nowa zakładka na stronie Urzędu Dzielnicy Białołęka. Można w niej sprawdzić, które drzewa chcą wyciąć mieszkańcy i inwestorzy na Białołęce. 

Zakładka „Drzewa na Białołęce” znajduje się na stronie w sekcji „Dla mieszkańców”. Znajdziemy w niej wszystkie wnioski o wycinkę drzew, złożone do urzędu od początku roku. Dowiemy się też, jak wygląda schemat wydawania decyzji na wycinkę, a w przyszłości znajdą się tam również decyzje wydane przez urząd. Ratusz planuje tam umieszczać także informacje dotyczące nasadzeń zastępczych.

Dotychczas urzędnicy opublikowali 11 wniosków na wycinkę drzew. W każdym z nich znajdują się: liczba drzew, ich gatunek, obwód pnia i działka ewidencyjna, na której ma być przeprowadzona wycinka. Nie dowiemy się jednak, kto o taką wycinkę wnioskuje – dane osobowe zostały ukryte przez urzędników.

„Nowe inwestycje często wymagają wycinania drzew i krzewów. Rośliny są też usuwane gdy zamierają, albo stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa ludzi. Niektóre przypadki usuwania roślin wzbudzają niepokój mieszkańców, dlatego w trosce o przejrzystość procesu wycinki drzew w naszej dzielnicy stworzyliśmy tę zakładkę” – tłumaczy urząd dzielnicy.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ