Doświetlą przejścia dla pieszych

Doświetlą przejścia dla pieszych

0
PODZIEL SIĘ
fot. Pixabay.com

Przetarg na doświetlenie czterech przejść na Białołęce ogłosił Zarząd Dróg Miejskich. W tym roku łącznie w Warszawie drogowcy planują doświetlić ponad 300 „zebr”.

Jak tłumaczy ZDM, właściwe oświetlenie przejść dla pieszych ma duży wpływ na bezpieczeństwo. W rekomendacjach z audytu przejść, który został wykonany w siedmiu dzielnicach, doświetlenie pojawiało się jako jeden z niezbędnych elementów poprawy bezpieczeństwa.

Przy „zebrach” powstają nowe słupy oświetleniowe wraz z oprawami, a tam gdzie w pobliżu przejścia istniały już latarnie, doświetlenie jest możliwe poprzez montaż nowego źródła światła na podwójnym wysięgniku. W obu przypadkach nad przejściem pojawiają się oprawy LED o jasnym, kontrastowym świetle, poprawiające widzialność pieszego nie tylko na „zebrze”, ale również w strefie dojścia do niej.

Prace, od których drogowcy planują rozpocząć sezon doświetleń, obejmują sto lokalizacji w dziesięciu dzielnicach: Białołęce, Bielanach, Pradze-Południe, Pradze-Północ, Rembertowie, Wawrze, Wesołej, Wilanowie, Włochach i Woli. Wykonawcy wybrani w przetargu (jeden na każdą część) będą mieli cztery miesiące na zakończenie wszystkich robót.

Lokalizacje objęte przetargiem:

  • Świderska przy nr 135
  • Świderska – Gębicka
  • Białołęcka – Danusi
  • Marywilska – Płochocińska.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ