140 gramów narkotyków w zakładzie mechanicznym

140 gramów narkotyków w zakładzie mechanicznym

0
PODZIEL SIĘ

Prawie 70 gramów amfetaminy i ponad 70 gramów marihuany zabezpieczyli policjanci z Białołęki w zakładzie mechanicznym.

Kryminalni z Białołęki ustalili adres, pod którym miały być przechowywane narkotyki. Tuż po godz. 18 udali się do wytypowanego zakładu mechanicznego. W trakcie przeszukania pomieszczenia zagospodarowanego na biuro, w jednej z szafek operacyjni znaleźli dwa słoiki z suszem roślinnym oraz białą substancją, wagę elektroniczną i wiele torebeczek foliowych z zapięciem strunowym.

60-letni właściciel przyznał, że nielegalne substancje posiadał na własny użytek. Andrzej Z. został zatrzymany i przewieziony do komisariatu. Kryminalni zabezpieczyli również 1400 złotych na poczet kosztów postępowania.

Badanie testerem zabezpieczonych substancji potwierdziło, że jest to amfetamina o wadze prawie 70 gramów oraz 72,77 gramów marihuany. Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 60-latkowi w prokuraturze zarzutu posiadania znacznej ilości środków odurzających.

Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór oraz poręczenie majątkowe w wysokości 8 tys. złotych. Za to przestępstwo grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Komenda Stołeczna Policji

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ